خريد vpn خريد vpn براي موبایل خريد vpn براي ios خريد vpn
تلاش یک محقق 14 ساله برای ترغیب به تفکر دوباره ترول ها قبل از ارسال پیغام
اطلاعیه ها

تبلیغات


تلاش یک محقق ۱۴ ساله برای ترغیب به تفکر دوباره ترول ها قبل از ارسال پیغام

تلاش یک محقق 14 ساله برای ترغیب به تفکر دوباره ترول ها قبل از ارسال پیغامReviewed by سام on Aug 8Rating: 5.0تلاش یک محقق 14 ساله برای ترغیب به تفکر دوباره ترول ها قبل از ارسال پیغامتریشا پرابو که تنها ۱۴ سال سن دارد، سرانجام قرار است به‌زودی در علوم اعصاب فارغ‌التحصیل شود. اما به نظر می‌رسد او ابتدا تصمیم دارد راه‌حلی برای قلدری آنلاین پیشنهاد کند. پروژه‌ی تفکر دوباره (Rethink) او که به‌عنوان فینالیست جهانی Google Science Fair 2014 انتخاب‌شده بر محور یک مفهوم ساده شکل‌گرفته است: بازخوانی متن.

cyberbullying prevention project trisha prabhu

تریشا پرابو که تنها ۱۴ سال سن دارد، سرانجام قرار است به‌زودی در علوم اعصاب فارغ‌التحصیل شود. اما به نظر می‌رسد او ابتدا تصمیم دارد راه‌حلی برای قلدری آنلاین پیشنهاد کند. پروژه‌ی تفکر دوباره (Rethink) او که به‌عنوان فینالیست جهانی Google Science Fair 2014 انتخاب‌شده بر محور یک مفهوم ساده شکل‌گرفته است: بازخوانی متن.

در طرح او پیشنهادشده که نوجوانان را به‌نوعی مجبور به خواندن مجدد پیغام‌های تندشان، پیش از ارسال متن به محیط‌های اجتماعی آنلاین کنیم. تریشا چنین فرضیه‌ای را ارائه می‌کند که اگر یک مکانیسم اخطار دهی وجود داشته باشد، نوجوانان، کمتر نسبت به ترول ورزی و به هم ریختن فضای مباحث تمایل نشان خواهند داد. او به‌منظور مشخص ساختن صحت تئوری خود، سیستم‌های “Baseline” و “Rethink” را پیشنهاد کرده که در هردوی آن‌ها از کاربر پرسیده می‌شود که آیا تمایل دارند مجموعه‌ای از پیغام‌ها با مضامین از پیش تعیین‌شده را بدون در نظر گرفتن منطق پاسخ سایرین ارسال کنند یا خیر. تفاوت این دو طرح در این است که در مورد دوم، همچنین به کاربر در خصوص توهین‌آمیز بودن احتمالی پیغام هشدار داده‌شده و فرصت بازنگری به شخص داده می‌شود.

 

تریشا پرابو در مرحله‌ی بعد، به اجرای یک آزمایش ناشناس دست زد که طی آن ۱,۵۰۰ تست از نوجوانان در رده‌ی سنی ۱۲ تا ۱۸ سال گرفته شد. پس از جدول‌بندی نتایج، او کشف کرد که حدود ۶۷ درصد از افرادی که سیستم Baseline برای آن‌ها به اجرا درآمده بود همچنان به انتظار پیغام مخرب خود ادامه داده‌اند، اما در نقطه‌ی مقابل، تنها کمتر از ۵ درصد کسانی که سیستم Rethink بر روی آن‌ها آزمایش‌شده بود نتیجه‌ی مشابهی را تکرار کردند.

 

این محقق و دانشمند نوجوان اکنون در حال کار بر روی یک طرح اولیه است که بر اساس آن به نمایش چگونگی ترکیب سیستم Rethink با وب‌سایت‌های اجتماعی به‌منظور همراهی با اقبال روزافزون به این‌گونه وب‌سایت‌ها خواهد پرداخت. او در توضیح پروژه‌ی خود گفته است که طرح او در شامل یک پالایه مبتنی بر محتوای پیچیده است که عبارت‌های به‌واقع توهین‌آمیز و ناراحت‌کننده را تشخیص خواهد داد.

 

به نظر می‌رسد انسان‌ها تا به کنترل درونی دست نیابند همیشه نیاز به روشی برای تشویق، تنبیه یا بازنگری نیاز خواهند داشت. بر همین اساس است که گفته می‌شود اغلب کسانی که رفتارهای ترول گونه از خود بروز می‌دهند نوجوان‌های نابالغ، یا افرادی بدون کنترل درونی یا باانگیزه‌های تخریبی هستند. نظر شما در این خصوص و نیز طرح این دانشمند نوجوان چیست؟

مسعود اموزگار – زومیت

منبع

مشخصات

تعداد بازدید : 1714
منبع : مرجع تخصصی میهن یو
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۶

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.